Terapeuti

Naše praxe je domovem pro vášnivé terapeuty, kteří poskytují péči s lidským dotekem. Každý z našeho týmu přináší jedinečnou odbornost a angažovanost. Seznamte se s našimi terapeuty a začněte cestu k optimálnímu pohodlí a zdraví.

Urszula Vylášek

Ve fyzioterapii pracuji již dlouhou dobu a ve své práci ráda využívám komplex několika metod ať už se jedná o klasické rehabilitační metody -měkké a mobilizační techniky, trakce, kineziotaping, tak i různé alternativní metody jako je baňkování, reflexní terapie plosky nohy
a jazyka, dry needling, dornova metoda apod.
Spojením těchto dvou odvětví dohromady se urychluje proces regenerace, zkracuje doba léčby a daleko rychleji odstraňuje bolest.
Moje práce je pro mě posláním 🙂

Hana Šustrová

Ve zdravotnictví jsem působila 28 let. V posledních 10 letech se zajímám o pohyb a správné posílení svalstva se zacílením na střed těla.  Od loňského roku se specializuji na problematiku s lymfatickým systémem, relaxační, rekondiční a antistresové masáže.

Konzultace s pacientem mi odhalí příčinu vzniklého problému a následně začneme s procedurou. Důležitou součástí procesu je prevence a následná péče.

Johana Gazdíková

Moje práce je zaměřena na nalezení konkrétní příčiny obtíží a společně s klienty se snažíme najít jejich řešení. Jsem ergoterapeutka, proto se zaměřuji i na prevenci vzniku obtíží a také na správnou ergonomii v rámci pracovního a domácího prostředí, kde klient tráví většinu svého dne. V terapii využívám manuální techniky, mobilizace, kinesiotaping a také používám principy z Dornovy metody.

Michaela Hamplová

Jsem zdravotní sestra s mnohaletou a velice pestrou praxí (pracovala jsem v oboru intenzivní péče, v oboru dětské péče a také jsem doprovázela lidi při odchodu na druhý břeh). Na této cestě jsem zjistila, že nejdůležitější je žít
v harmonii sama se sebou a potom jde vše kolem mnohem lépe. Dlouho jsem hledala, co by mi k této harmonii pomohlo.
Bachovy esence mi otevřely cestu a možnost, jak pomoci sobě i všem ostatním.

Mgr. Šárka Halfarová

O mně:

  • Vystudovala jsem fyzioterapii na lékařské fakultě UP v Olomouci.
    V oboru fyzioterapie pracuji téměř 20 let a zkušenosti mám jak v soukromém ambulantním zařízení, tak ve FN Olomouc na lůžkových odděleních. Zaměřuji se na terapii bolestí pohybového aparátu (chronických i akutních) i pooperační rehabilitaci. Pracuji s dospělými i dětmi (od 1 roku).

Jak pracuji:

  • V prvé řadě kladu důraz na diagnostiku, která je klíčem úspěšné terapie. Neméně důležitá je i příčina vzniku obtíží. Terapii se pak snažím zacílit na potřeby daného klienta. 
  • V rámci terapie se zaměřuji na zmírnění obtíží pohybového aparátu, které jsou mnohdy spojené s nesprávnými pohybovými stereotypy, ale také mohou být  vyústěním psychického vypětí a stresu. 
  • Využívám kombinaci mnoha fyzioterapeutických metod jako jsou DNS (dynamické neuromuskulární stabilizace podle Prof. Koláře), PNF (proprioceptivní neuromuskulární facilitace), techniky měkkých tkání, mobilizace páteře a periferních kloubů, respirační fyzioterapie, bazální programy a podprogramy J. Čápové, kinesiotaping, kraniosakrální terapie, segmentální masáže.
  • Zaměřuji se také na terapii nohy u dospělých i dětí od 1 roku nebo od doby, kdy chodí samostatně bez dopomoci. Dále poskytuji poradenství v obouvání, doporučení vhodné pohybové aktivity, možnosti korekce (tejpy, stélky, …).
  • Důležitou a nedílnou součástí fyzioterapie je aktivní zapojení klienta, proto součástí terapie je i nácvik domácího cvičení. Není to ovšem nic, co by se nedalo zvládnout a zabere vám to 10-15 minut denně.

Iveta Roletzká – koučka

Stojíš na křižovatce cest a nevíš, jak dál? Potřebuješ se rozhodnout a nevíš, co je správně? Trápí Tě něco v životě, v práci, ve škole? Pomocí koučovacích dovedností a metod dáme Tvé osobní nebo životní situaci směr
a podíváme se na přání Tvého snu. Ráda se stanu průvodcem na Tvé cestě.